NYPuzzle

Zaczynamy

Ruszamy ostro z nowojorskimi opowieściami, przybyliśmy bowiem na miejsce! Nowy Jork jest marzeniem wielu. Magiczne, tętniące życiem miasto, wielokulturowy tygiel, gdzie spotykają się setki języków (800!), religii, kolorów skóry, smaków i poglądów. Pępek świata niemalże, centrum kultury, biznesu, finansów, nauki, mody. Kuźnia idei i trendów. Wszechobecne w literaturze, filmie, piosence, reklamie.
I oto to miasto, ikona z niesamowitą energią staje się naszym udziałem i przygodą!
Mamy niebywałą okazję z widza i obserwatora przemienić się w uczestnika i aktora. Zamierzamy wszystkie nasze wrażenia, doświadczenia, spotkania, przeżyte przygody spisywać tu – jako NEW YORK PUZZLE.
Jest to projekt rodzinny – zadbamy więc o wielość perspektyw w smakowaniu Wielkiego Jabłka: od dziecięcej ośmioletniej Ewy, przez nastoletnie – Zojki i wkraczającego w dorosłość Franka, po nasze dorosłe – czterdziestolatków, którzy nieustannie mają ochotę odkrywać i smakować życie na nowo. Dzieciaki będą uczęszczać do tutejszych szkół – każde do innej! Anna będzie miała okazję rozwijać i relacjonować swoje pasje związane z innowacjami społecznymi, zrównoważonym rozwojem, szeroko rozumianą ekologią.
Radosław, sprawca całego zamieszania, będzie prowadził w tym czasie badania naukowe na prestiżowym Uniwersytecie Columbia w ramach grantu otrzymanego w I edycji konkursu programu Bekkera, zorganizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Będzie tam kontynuował swoje badania dotyczące relacji z Iranem i Bliskim Wschodem, co jest aktualnie w agendzie polityki USA. Szukać będziemy różnych inspiracji. Każdy z nas poznawać będzie kawałki tego niesamowitego miasta, które jedni uwielbiają, inni nie znoszą. Narrację oprzemy na kilku filarach: miasto, ludzie, kuchnie świata, wielokulturowość, edukacja, trendy i inspiracje.
Do usłyszenia!

Author


Avatar