SEARCH
NEW YORK PUZZLE
to żywa opowieść o tętniącym życiem mieście , gdzie spotykają się setki języków (800!), religii, kolorów skóry, smaków i poglądów.
  • Text Hover
Magiczny Nowy York
staje się naszym udziałem. Na niemalże rok mamy niebywałą okazję z widza i obserwatora przemienić się w uczestnika i aktora. Zamierzamy wszystkie nasze wrażenia, doświadczenia, spotkania, przeżyte przygody spisywać na naszym blogu – jako projekt NEW YORK PUZZLE 

Project

Nowy Jork jest marzeniem wielu. Magiczne, tętniące życiem miasto, wielokulturowy tygiel, gdzie spotykają się setki języków (800!), religii, kolorów skóry, smaków i poglądów. Pępek świata niemalże, centrum kultury, biznesu, finansów, nauki, mody. Kuźnia idei i trendów. Wszechobecne w literaturze, filmie, piosence, reklamie.I oto to miasto, ikona z niesamowitą energią staje się naszym udziałem i przygodą!Nieraz przy lampce wina roztaczaliśmy kuszące wizje, jakby to było wspaniale wyrwać się z codzienności na rok, znaleźć się w odmiennych okolicznościach, wśród zupełnie innych ludzi, w nieznanym otoczeniu – zawiesić się życiowo!Marzenie spełnia się i to w dwójnasób. Nie dość, że wyjeżdżamy na ponad 10 miesięcy to na dodatek do Nowego Jorku właśnie! Przekonani, że będzie to przygoda życia, mamy niebywałą okazję z widza i obserwatora przemienić się w uczestnika i aktora. Zamierzamy wszystkie nasze wrażenia, doświadczenia, spotkania, przeżyte przygody spisywać na naszym blogu – jako projekt NEW YORK PUZZLE.Jest to projekt rodzinny – zadbamy więc o wielość perspektyw w pałaszowaniu Wielkiego Jabłka: od dziecięcej ośmioletniej Ewy, przez nastoletnie – Zojki i wkraczającego w dorosłość Franka, po nasze dorosłe – czterdziestolatków, którzy nieustannie mają ochotę odkrywać i smakować życie na nowo. Dzieciaki będą uczęszczać do szkół publicznych – każde do innej! Anna zbiera rodzinne wrażenia i obserwacje, wyszukuje ciekawostki i opisuje je na blogu. Będzie miała okazję rozwijać i relacjonować swoje pasje związane z innowacjami społecznymi, zrównoważonym rozwojem, szeroko rozumianą ekologią. Radosław, sprawca całego zamieszania, będzie prowadził w tym czasie badania naukowe na prestiżowym Uniwersytecie Columbia w ramach grantu otrzymanego w I edycji konkursu programu Bekkera, zorganizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Będzie tam kontynuował swoje badania dotyczące relacji z Iranem i Bliskim Wschodem, co jest aktualnie w agendzie polityki USA.Szukać będziemy różnych inspiracji. Każdy z nas poznawać będzie kawałki tego niesamowitego miasta, które jedni uwielbiaj, inni nie znoszą. Narrację oprzemy na kilku filarach: miasto, ludzie, kuchnie świata, wielokulturowość, edukacja, trendy i inspiracje.Stronę wizualną wesprze Tomasz Siuda, którego zadaniem będzie fotografia i dotarcie reporterskim okiem do intrygujących miejsc i ludzi tego magicznego miasta.Rezultatem naszego projektu będzie opublikowanie książki-albumu, cyklu artykułów i reportaży oraz przygotowanie wykładów i wystaw fotograficznych, z którymi wrócimy do Was po roku.Do zobaczenia!