NYPuzzle

Dziękujemy Wam Pielęgniarki, lekarze, pracownicy kluczowi!

Porównywanie jest wpisane w istotę człowieka, naturalne i nieuniknione – będąc w NY robimy to więc nieustannie. Tym bardziej w czasie wirusa.
Radością i dumą napawa nas mnogość oddolnych, ludzkich inicjatyw pomocowych i w Polsce, i w USA, ale systemowa pomoc i komunikacja władz (stanowych) są tutaj na wyższym poziomie.
Dziękujemy Wam Pielęgniarki, lekarze, pracownicy kluczowi!
Thank you, essential/frontline workers.
Podziękowania widoczne są wszędzie, w oknach, na balkonach, sklepach, ogródkach, przystankach autobusowych, drzwiach instytucji. Profesjonalne i amatorskie, proste i wyrafinowane, nieporadne i pomysłowe.
Dzieciaki w szkołach robią laurki dla pracowników medycznych– zarówno znanych, jak również tych anonimowych. W takiej atmosferze totalnego szacunku na pewno trudniej komuś zniszczyć samochód, znieważyć go, wyganiać z bloku czy kamienicy.
Stowarzyszenie Chińskie w naszej wspólnocie mieszkaniowej, zaniepokojone tym, że sporadycznie zdarzają się osoby bez masek, nabyło hurtowo jednorazówki i poczęstowało wszystkich mieszkańców. Do pakieciku 10 maseczek dołączony sympatyczny list – „choć jesteśmy różni i mamy różne pochodzenie, wszyscy jesteśmy nowojorczykami, żyjącymi tej samej wspólnocie. Proszę noście maski, bądźmy razem silni i dbajmy o siebie i innych”. Kilka dni wcześniej sąsiadka (w maseczce) pukała do wszystkich drzwi i zbierała zapotrzebowania na dostawy jedzenia z tutejszych banków żywności.
W naszej podstawówce regularnie otrzymujemy listy od nauczycielek, dyrekcji szkoły, departamentu edukacji – wspierające rodziców i dzieci, bardzo ludzkie i nienapuszone, pełne empatii, możliwe jest wypożyczenie ipada lub laptopa na potrzeby zdalnej nauki. Każde dziecko może podejść do szkoły i wziąć sobie na wynos obiad.
Tutejsze Kuratorium wprowadziło jednolitą i uproszczoną politykę oceniania. „Naszym uczniom musimy zapewnić nie tylko wsparcie edukacyjne, ale przede wszystkim musimy zadbać o ich fizyczny, psychiczny oraz społeczno-emocjonalny dobrostan. Wiemy, że wśród wielu z Was są rodziny, w których bliscy zachorowali, lub nawet umarli. Wiemy, że borykacie się często z trudnymi warunkami domowymi i sprzętowymi. Nie możemy karać ani Waszych dzieci ani Was za zaistniałą sytuację. W obecnym roku szkolnym obecność nie będzie podlegała ocenie, wszyscy otrzymają promocję do kolejnych klas i w podstawówkach stosowane będą jedynie dwie oceny – spełnia kryteria lub wymaga poprawy.”
I to ostatnie to wprost doskonały pomysł!

Author